Úgy tűnik, mintha Nyugaton kegyesebb lett volna az időjárás: Budapesten negyed 3 körül teljesen elborult az ég Napot magában foglaló része (pontosabban nálam, Buda Dunához közel eső részén bizonyosan). Így én munkaszervezési ügyetlenségek miatt csak 13:34-től a felhősödés kezdetéig tudtam észlelni, azaz a kontaktusokról lemaradtam. A Műegyetem R, T, H épületei előtti füves részről észleltem nagyjából fél órát. A Merkúr 25x-ös nagyítással kicsiny, de kiterjedt fekete körként látszódott még közel a Nap pereméhez. Mivel egy nagy, szép szerkezetet mutató napfolt is volt a Nap közepe táján, megmutatkozhatott a Merkúr töredéknyi mérete a nagyobb napfoltokhoz képest. A rövid idő alatt egyetlen érdeklődő jött oda hozzám (nem készültem bemutatóra, a helyszínt sem forgalmas részen választottam meg), akit meglepett a Merkúr most valóban látványosan elenyésző mérete a Naphoz képest. Habár 25x-ös nagyítással is látható volt a Merkúr vonulása, 75x-össel már szinte három dimenziós mozgókép-élményt nyújtott az átvonulás. Érzékelhető volt a Nap gömb alakja, a Merkúr mozgása pedig folyamatos, minden pillanatban jelentősebb elmozdulást mutató volt.

A Vénusz-átvonulást 2012. júniusában 10×50 B-vel észleltem. Az akkori 10x-es és a mostani 25x-ös nagyítás összevethető méretű bolygókorongokat produkált, de a Vénusz mintha 10x-essel is határozottan nagyobb lett volna. 75x-össel már a Merkúr-korong is biztosan kiterjedt volt.

Este 6 óra tájban hazaérve Gödre (25 km Budapesttől északnak) nyugat felé biztatónak tűnt a helyzet, de mire kipakoltam a távcsövet, viharos gyorsasággal megint beborult az ég, így a megfigyelést nem tudtam itt sem folytatni.